SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-1) Αστ. Τρίπολης (Photos)

SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-1) Αστ. Τρίπολης

Ο Αστέρας παίρνει μια σημαντική νίκη με 1-0 επί του Παναιτωλικού και οι Αρκάδες ανάσαναν, αφού είχαν να δουν θετικό αποτέλεσμα αρκετό καιρό

90+6′ Κίτρινη ο Ξενιτίδης. Ο Ζουγλής έφευγε μόνος του και η εστία ήταν ανυπεράσπιστη, αφού ο Καπίνο είχε ανέβει στο γήπεδο. Κόκκινη θα έπρεπε να δώσει

90+5′ Νέο κόρνερ για τους Ηηπεδούχους

90+5′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό μετά από σέντρα του Τορεχόν

90+3′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Βοΐλη να πιάνει την κεφαλιά αλλά μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος

90+2′ Ντιαρά μέσα για τον Αστέρα, έξω ο Κρέσπι

90+1′ Κόρνερ για τους Γηπεδούχους

90‘ Σουτ ο Σενγκέλια, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος

88‘ Φάουλ για τον Αστέρα

Μπαλντασάρα, Μπρ. Ντουάρτε και Λιάβας έξω. Μέσα οι Μαυρίας, Βοΐλης, Ξενιτίδης

84‘ Τριπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό

76‘ Στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν απειλήσει καθόλου

74‘ Ακόμη ένα κόρνερ για τους Γηπεδούχους.

73‘ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

70‘ Τριπλή αλλαγή για τον Αστέρα – Μιριτέλο, Καλτσάς, Σουρλής έξω. Μέσα ο Βαλιέντε, ο Άλβαρες και ο Γκος που πραγματοποιεί το ντεμπούτο του!

66‘ Με 10 ο Αστέρας! Δεύτερη κίτρινη για τον Καρμόνα για φάουλ στον Ντίας

63‘ Ντίας και Σενγκέλια μέσα για τους γηπεδούχους, Χατζηθεοδωρίδης και Φρ. Ντουάρτε έξω

62‘ Ο Ζοάο Πέδρο είναι στο έδαφος στην περιοχή. Ο Γκορτσίλας έδειξε παίζετε

58‘ Ακόμη ένα κόρνερ

57‘ Πήρε την κεφαλιά ο Ντουάρτε, η μπάλα βγήκε σε κόρνερ

Κίτρινη και ο Καρμόνα

56‘ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό

54‘ Δυνατό σουτ ο Φρ. Ντουάρτε, η μπάλα πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου

51‘ Μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Σέντρα ο Χουχούμης, ούτε ο Καλτσάς, ούτε ο Μιριτέλο δεν μπόρεσαν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα

50‘ Ωραία πάσα ο Ζουγλής, ο Καπίνο πρόλαβε τον Κρέσπι πριν εκτελέσει

47‘ Κίτρινη κάρτα ο Μλάντεν

SL1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-1) Αστ. Τρίπολης

Ο Αστέρας Τρίπολης πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα του Παναιτωλικού, χάρη στο γκολ του Μιριτέλο από το 8ο λεπτό της αναμέτρησης

45+2′ Σέντρα σουτ του Τορεχόν, η μπάλα πέρασε άουτ

2 λεπτά ο έξτρα χρόνος

45′ Σουτ ο Φρ. Ντουάρτε, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος

45′ Κίτρινη ο Χουχούμης

43‘ Κόρνερ για τον Αστέρα

39′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ζοάο Πέδρο έκανε την κοντινή κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Παπαδόπουλου

38‘ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

34‘ Κίτρινη ο Χατζηθεοδωρίδης

Σημαντική απώλεια του Μπαρτόλο στον Αστέρα και πολύ νωρίς μάλιστα

31‘ Αναγκαστική αλλαγή λοιπόν για τον Αστέρα, με τον Ζουγλή να παίρνει τη θέση του Μπαρτόλο ο οποίος ένιωσε ένα σφίξιμο στον δικέφαλο

30‘ Ο Μπαρτόλο είναι στο έδαφος. Μάλλον δεν μπορεί να συνεχίσει. Νωρίτερα έκανε νόημα στον πάγκο ότι δεν μπορεί να συνεχίσει

28‘ Ευκαιρία για τον Αστέρα! Πολύ ωραία κάθετη του Μπαρτόλο στον Καλτσά, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

24‘ Σουτ ο Μπαλντασάρα, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος

22‘ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Σουτ ο Ζοάο Πέδρο, μπήκε στην φάση ο Φρ. Ντουάρτε και τελικά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

21‘ Δυνατό σουτ του Μπαρτόλο, μπλόκαρε ο Καπίνο

19‘ Σέντρα ο Χατζηθεοδωρίδης, έδιωξε η άμυνα του Αστέρα

17‘ Κόρνερ για τους Αρκάδες

13‘ Ο Παναιτωλικός προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα και να φανεί απειλητικός

8′ ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ο Καλτσάς εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα βρήκε στον Μιριτέλο και πήγε στα δίχτυα για το 1-0!

Παραμένει η κίτρινη κάρτα

Πάει να δει την φάση ο ρέφερι! Να κάνει έλεγχο αν είναι κίτρινη ή κόκκινη η κάρτα

Και φάουλ για τον Αστέρα σε πολύ καλό σημείο

5‘ Κίτρινη ο Ντουάρτε

4′ Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά

Απομάκρυνε ο Παπαδόπουλος με τις γροθιές

Φάουλ για τους Γηπεδούχους στα πρώτα δευτερόλεπτα

Αστέρας Τρίπολης (4-2-3-1): Παπαδόπουλος – Καρμόνα, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Χουχούμης – Μουνάφο, Σουρλής – Κρέσπι, Καλτσάς, Μπαρτόλο – Μιριτέλο

Στον πάγκοι οι: Σγουρής, Πίτσου, Χριστόπουλος, Βαλιέντε, Άλβαρες, Ντιαρά, Ζουγλής, Γκος, Μάντζης.

Διαιτητής: Γκορτσίλας (Νιδριώτης, Νταβέλας, 4ος Κατοίκος, VAR: Περράκης, Κόλλιας)

Παναιτωλικός (5-4-1): Καπίνο – Μαλής, Ντουάρτε, Μλάντεν, Τορεχόν, Λιάβας – Μπαλντασάρα, Χατζηθεοδωρίδης, Χουάνπι, Φρ. Ντουάρτε – Ζοάο Πέδρο

Στον πάγκο οι: Γκρατερόλ, Στάγιτς, Μαυρίας, Οικονόμου, Τσιγγάρας, Βοϊλης, Ξενιτίδης, Σενγκέλια, Ντίας