Super Cup ΕΠΣ Νομού Αιτ/νίας: Υπερπρωταθλήτρια η Αθλητική Ένωση Μεσολογγίου

Μετά από ένα πολύ δυνατό ματς μεταξύ της ομάδας που κατέκτησε το πρωτάθλημα την περσινή περίοδο στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣ του Νομού Αιτωλοακαρνανίας και της φιναλίστ του Κυπέλλου Ερασιτεχνών μπορεί κανείς να μιλά και επίσημα για την έναρξη της νέας αθλητικής περιόδου 2018-19 σε τοπικό επίπεδο.

Πιο συγκεκριμένα, ο Ναυπακτιακός Αστέρας αντιμετώπισε την Α.Ε.Μ. -ο Νέος Αμφίλοχος έχει παραιτηθεί- με το παιχνίδι να έχει από ένα γκολ (Τσιούνης και Κωστής) για την κάθε ομάδα σε κάθε ημίχρονο.

Ως και στην παράταση σημείωσαν από ένα γκολ (Φονταλής και Κοκώνης) με τον τελικό να οδηγείται στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι εκεί όπου με σκορ 4-3 η Αθλητική Ένωση Μεσολογγίου κατέκτησε το 2ο Super Cup στην ιστορία της.

Στις δυο κατακτήσεις έμεινε ο Ναυπακτιακός Αστέρας.

Επιμέλεια: Παρασκευάς Μάζης