Super League 1 – Τέλος Παιχνιδιού: Κηφισιά (2-2) Παναιτωλικός (Photos)

Super League 1 – Τέλος Παιχνιδιού: Κηφισιά (2-2) Παναιτωλικός | Δεν άλλαξε τίποτα στις τελευταίες θέσεις αφού και ο Π.Α.Σ. Γιάννινα έμεινε στο 1-1 με τον Ατρόμητο, ενώ ο Βόλος έχασε από τον Ολυμπιακό με 3-0.

90+5′ Δεν μπόρεσε να μπει στη φάση από τα αριστερά; ο Τετέι μετά την εκτέλεση του Μιλίτσεβιτς, άουτ η μπάλα.

90+4′ Φάουλ σε καλό σημείο για την Κηφισιά, από τα δεξιά.

90+3′ Πιέζουν οι Αγρινιώτες, στην κόντρα προσπαθεί να απειλήσει η Κηφισιά.

90+1′ Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.

Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις.

89′ Παραλίγο αυτογκόλ από τον Ζοάο Πέδρο, έδιωξε σωτήρια ο Τσάβες!

87′ Κίτρινη κάρτα στον Χατζηθεοδωρίδη για φάουλ στον χώρο του κέντρου.

Και κίτρινη κάρτα στον Πέρες.

86′ Φάουλ για την Κηφισιά, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή.

84′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικο! Το μακρινό σουτ του Ζοάο Πέδρο κόντραρε και η μπάλα έφτασε στον Καρέλη, που με κεφαλιά την έστειλε λίγο άουτ!

82′ Άστοχη η εκτέλεση του φάουλ από τον Χουάνπι.

81′ Τετέι αντί Μενέντες.

Και κίτρινη κάρτα στον Γιόβαντσιτς.

81′ Φάουλ κοντά στην περιοχή, από τα δεξιά για τον Παναιτωλικό.

79′ Συρτό σουτ Κλωναρίδη από τα αριστερά, εύκολα μάζεψε ο Τσάβες.

77′ ΓΚΟΛ, 2-2 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Φάση διαρκείας μετά από κόρνερ, ο Μλάντεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με δυνατό σουτ από κοντά!

77′ Καρέλης αντί Στάγιτς.

76′ Απίθανη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Από κόντρα σε απομάκρυνση αμυντικού, ο Ζοάο Πέδρο βγήκε τετ α τετ από τα δεξιά αλλά ο… κεραυνός που εξαπέλυσε σταμάτησε στο χέρι του Αναγνωστόπουλου!

74′ Κίτρινη κάρτα στον Ζοάο Πέδρο.

72′ Χατζηθεοδωρίδης αντί Φρ. Ντουάρτε και Πέρες αντί Τσιγγάρα.

71′ Προσπάθεια του Σενγκέλια από τα δεξιά, μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος.

68′ Κλωναρίδης αντί Μπιφουμά.

66′ Κόρνερ για την Κηφισιά.

64′ Σενγκέλια αντί Λομόνακο και Μαυρίας αντί Λιάβα.

60′ Άστοχο το σουτ του Κρισιούμα από τα δεξιά.

60′ Μία ώρα αγώνα, με τη συνέχεια να προβλέπεται άκρως ενδιαφέρουσα στην Καισαριανή.

56′ ΓΚΟΛ, 2-1 Η ΚΗΦΙΣΙΑ ΜΕ ΟΖΕΓΚΟΒΙΤΣ! Απίθανα πράγματα στην Καισαριανή, με τον Σέρβο να… ξεχνιέται από την αντίπαλη άμυνα και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά μετά από μπαλιά που έκανε από τα δεξιά ο Μενέντες!

54 ΓΚΟΛ, 1-1 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Ο Ζοάο Πέδρο πήρε το ριμπάουντ μετά την επέμβαση του Αναγνωστόπουλου στο σουτ του Λομόνακο και ισοφάρισε!

52′ Ο Γιόβαντσιτς στη θέση του Κροάτη.

51′ Κίτρινη κάρτα στον Τσανάτζια, που δεν μπορεί να συνεχίσει τελικά.

49′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό! Γύρισμα Τορεχόν από τα αριστερά, αλλεπάλληλς κόντρες και η μπάλα καταλήγει εντέλει άουτ μετά τις προσπάθειες των Ντουάρτε και Λομόνακο.

47′ Κίτρινη κάρτα στον Μιλίτσεβιτς.

Super League 1: Τέλος 1ου Ημιχρόνου στο Γήεδο της Καισιαριανής με την Κηφισιά να προηγείται με 1-0 επί του Παναιτωλικού με γκολ του Οζέγκοβιτς στο 23ο λεπτό από τα έντεκα βήματα.

45+3′ Δύο αουτ από τον Μπιφουμά από τα αριστερά, ισάριθμες απαντήσεις από τον Τσάβες

45+1′ Τεράστια ευκαιρία για την Κηφισιά, ο Μενέντες μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά αλλά πλάσαρε άουτ!

45′ Φάουλ λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα για τον Παναιτωλικό.

44′ Το παλεύει για την ώρα ο Τσανάτζια.

39′ Καλή στιγμή για την Κηφισιά, ψηλά άουτ το σουτ του Σολόα μέσα από την περιοχή μετά από στρώσιμο του Οζέγκοβιτς.

38′ Πρόλαβε να διώξει προ του Οζέγκοβιτς ο Τσάβες, είχε τις προϋποθέσεις να απειλήσει εδώ η Κηφισιά.

35′ Δεν μπόρεσε να εκτελέσει απο πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή ο Χουάνπι.

34′ Σωτήρια απομάκρυνση σε κόρνερ του Βαφέα, μετά από σέντρα από τα αριστερά.

33′ Και νέο κόρνερ για τους Γγηπεδούχους.

32′ Κόρνερ για την Κηφισιά μετά από προσπάθεια του Γκόμπελιτς.

28′ Μικρή διακοπή γιατί αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα ο Κρισιούμα.

27′ Σέντρα-σουτ του Μιλίτσεβιτς, μπλόκαρε ωραία ο Τσάβες.

25′ Κίτρινη κάρτα για τον Μλάντεν για διαμαρτυρία.

24′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, που ψάχνει άμεσα την ισοφάριση.

23′ ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΚΗΦΙΣΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΖΕΓΚΟΒΙΤΣ! Ο Σέρβος κέρδισε το πέναλτι από τον Οικονόμου και εκτέλεσε εύστοχα για το 1-0!

20′ Πέναλτι για την Κηφισιά!

19′ Μακρινό σουτ Μενέντες, εύκολα μπλόκαρε την μπάλα ο Τσάβες.

19′ Πεσμένος εδώ και λίγη ώρα ο ρυθμός, μετά το δυνατό ξεκίνημα.

16′ Φάουλ από τα δεξιά για τους Γηπεδούχους.

15‘ Οι οπαδοί του Παναιτωλικού που έχουν έρθει στην Καισαριανή έχουν κάνει αισθητή την παρουσία τους με ασταμάτητο τραγούδι.

11′ Λάθος απομάκρυνση Αναγνωστόπουλου, δεν την εκμεταλλεύτηκαν οι Φιλοξενούμενοι.

7′ Ο Παναιτωλικός μπήκε πιο δυνατά στο ματς αλλά η Κηφισιά έχει εξισορροπήσει την κατάσταση

6′ Κόρνερ για την Κηφισιά μετά από επικίνδυνο γύρισμα του Μπιφουμά και απομάκρυνση της άμυνας.

2′ Σουτ Χουάνπι έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα.