Super League-Τέλος παιχνιδιού: Ολυμπιακός (4-0) Παναιτωλικός

Τέλος παιχνιδιού στο Γ. Καραϊσκάκης με τον Ολυμπιακό να πετυχαίνει μόλις ένα τέρμα στην αρχή της επανάληψης και έπειτα το μόνο που βλέπαμε ήταν αλλαγές, κίτρινες κάρτες, ευκαιρίες του Ολυμπιακού αλλά και σωρεία χαμένων ευκαιριών -ελέω Χουτεσιώτη- από τους παίκτες του Τραϊανού Δέλλα.

90′ Σουτ του Ρόσα, ο Χουτεσιώτης δεν έβαλε πολύ καλά τα χέριά του αυτήν τη φορά, αλλά κατάφερε να διώξει σε κόρνερ.

84′ Ωραίο σουτ του Ρόσα για τον Παναιτωλικό και καλή επέμβαση του Χουτεσιώτη

81′ Κίτρινη στον Μπράβο για τον Παναιτωλικό

81′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Βακράκος αντί Ντίας στο ματς

80′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σε μια φάση παρόμοια με το 4-0, ο Φορτούνης μοίρασε ωραία για τον Ανσαριφάρντ, που κλώτσησε μεγάλη ευκαιρία.

79′ Σουτ του Ανδρούτσου, η μπάλα ψηλά.

76′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Βασιλούδης αντί Ρότσα στο ματς

76′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ιγκόρ αντί Ελαμπντελαουί

75′ Κίτρινη στον Ρότσα

73′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Βέργος αντί Μιραλάς

69′ Σουτ του Φορτούνη εκτός περιοχής, η μπάλα εκτός.

66′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μπράβο αντί Μπεχαράνο

64′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίας βρέθηκε σε καλή θέση (στη δεξιά γωνία της μικρής περιοχής), αλλά ο Χουτεσιώτης του είπε “όχι”.

59′ Τελική για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Φορτούνη εκτός περιοχής, αλλά πάνω στον Κυριακίδη που έδιωξε

58′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μάρτινς αντί του Ρομαό στο παιχνίδι

56′ Σουτ του Ρόσα εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε αρκετά ψηλά

49′ Καλή στιγμή με τον Ρόσα για τον Παναιτωλικό, που άδειασε τον Ρομαό και στη συνέχεια τέσταρε τα αντανακλαστικά του Χουτεσιώτη

46′ Γκολ ο Ολυμπιακός, 4-0! Ο Φορτούνης κουβάλησε την μπάλα εκτός περιοχής και στο κατάλληλο σημείο μοίρασε για τον Ανσαριφάρντ που δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Κυριακίδη.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Γ. Καραϊσκάκης με τον Ολυμπιακό να πετυχαίνει τρία γκολ σε ένα ανοιχτό ματς. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τις δικές τους ευκαιρίες τόσο στο 0-0 με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι, όσο και στο 1-0.

Κίτρινη στον Ρομαό

38′ Γκολ ο Ολυμπιακός, 3-0! Έπειτα από πολύ ωραίο τακουνάκι του Βρουσάι εκτός περιοχής, ο Χατζισαφί έγινε κάτοχος της μπάλας από τα αριστερά, γύρισε προς την καρδιά της άμυνας που ήταν ο Ανσαριφάρντ και με δυνατό σουτ εκτέλεσε τον Κυριακίδη.

34′ Γκολ ο Ολυμπιακός, 2-0! Σε μια παρόμοια φάση με το 1-0, ο Μιραλάς (δεύτερη ασίστ) έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Φορτούνης εκτέλεσε από κοντά τον Κυριακίδη

33′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα στρώθηκε στον Ρότσα, που με φαλτσαριστό σουτ την έστειλε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

32′ Απειλεί ο Παναιτωλικός. Ωραία κίνηση του Ρόσα από τα αριστερά και φαλτσαριστό σουτ με το δεξί, έδιωξε ωραία ο Χουτεσιώτης

25′ Γκολ ο Ολυμπιακός, 1-0! Πολύ κακό το θέαμα στο πρώτο μισάωρο. Ο Παναιτωλικός αμύνεται καλά και ο Ολυμπιακός δυσκολεύεται πολύ στο να τη διασπάσει.

8′ Δοκάρι ο Παναιτωλικός! Κάθετη για τον Μοράρ (ήταν εκτεθειμένος, καθώς εξείχε η μύτη του παπουτσιού του), που βγήκε φάτσα με τον Χουτεσιώτη και έστειλε την μπάλα στην κλειστή του γωνία. Στη συνέχεια ο Ένχελς έδιωξε προ του Ρόσα

2′ Σουτ του Ανσαριφάρντ έπειτα από στημένη φάση, κόρνερ για τον Ολυμπιακό

1′ Σέντρα του Χατζισαφί, διώχνει ο Άργκους προ του Ανσαριφάρντ

Ολυμπιακός (Χρήστος Κόντης): Χουτεσιώτης, Χατζισαφί, Νικολάου, Ένχελς, Ελαμπντελαουί, Ρομαό, Ανδρούτσος, Φορτούνης, Μιραλάς, Βρουσάι, Ανσαριφάρντ

Στον πάγκο των ερυθρόλευκων: Προτό, Ιγκόρ, Ταχτσίδης, Τζουρτζεβιτς, Μάριν, Βέργος και Μαρτίνς.

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μιχάι, Αργκους, Ρότσα, Μπεχαρανο, Τσοκανης, Μοραρ, Ντίας, Ρόσα, Μαζουρεκ και Μύγας.

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Κουσιάδης, Νταλακούρας, Χαντάκας, Βασιλούδης, Μπράβο, Νακράκος, Παρράς