Super League-Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-2) Αστέρας Τρίπολης

Τέλος παιχνιδιού στο Αγρίνιο με τον Αστέρα να κερδίζει με 0-2 τον Παναιτωλικό και να κλειδώσει την 5η θέση και την έξοδο στο Europa League της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.

90′ Ο Αστέρας κρατά μπάλα, ο Παναιτωλικός παίζει με δέκα λόγω τραυματισμού του Μάζουρεκ που δεν μπορεί να συνεχίσει.

86′ Ισνάλντο αντί Καλτσά.

82′ Ο Βακράκος στη θέση του Μπεχαράνο

79′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Αστέρας, ο Μανιάς σφραγίζει την 5η θέση.

78′ Κίτρινη ο Ιγκλέσιας.

76′ Έξοδος του Αθανασιάδη σε κόρνερ μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

72′ Ντουντού αντί Τσιλιανίδη

72′ Βασιλούδης αντί Χαντάκια

65′ Αποφασιστική έξοδος του Αθανασιάδη.

62′ Ο Μιχάι στη θέση του Άργκους.

61′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, δεν προλαβαίνει ο Σελίν για το 0-2.

60′ Κόρνερ για τον Αστέρα.

57′ Μακρινό σουτ του Ντίας, δεν ανησύχησε ο Αθανασιάδης.

54′ Κίτρινη για τον Μοράρ

50′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

47′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Γήπεδο του Παναιτωλικού με τον Αστέρα να βρίσκεται μπροστά στο σκορ χάρη σε γκολ του Ιγκλέσιας στο 24ο λεπτό. Αναμένουμε με ενδιαφέρον το δεύτερο ημίχρονο.

45′ Ο Μανιάς αποφεύγει τον Κυριακίδη, σουτάρει, ο Χαντάκιας διώχνει πάνω στη γραμμή και ο Τόνσο από κοντά δεν μπορεί να σκοράρει αφού κόβεται.

44′ Ο Μοράρ σε τετ-α-τετ θα νικηθεί από τον Αθανασιάδη.

43′ Κίτρινη στον Μπεχαράνο.

39′ Κίτρινη για τον Άργκους.

37′ Κίτρινη στον Χαντάκια, για τράβηγμα στον Τόνσο.

34′ Κόρνερ για τον Αστέρα.

34′ Ο Τόνσο φεύγει από δεξιά, θέλει να σερβίρει στον Μανιά για να σιγουρέψει το γκολ, αλλά ο Ντίας, διώχνει ηρωικά σε κόρνερ.

33′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

27′ Κίτρινη κάρτα ο Τόνσο.

Την ίδια ώρα το ματς του Παναθηναϊκού με την Ξάνθη, διεκόπη οριστικά, λόγω καταρρακτώδους βροχής.

24′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Αστέρα Ο Ματίας Ιγκλέσιας βάζει ένα χρυσό γκολ για τον Αστέρα που αν δώσει τη νίκη, χαρίζει την 5η θέση. Σαν σέντερ-φορ ο Αργεντινός κοντρολάρει με το μηρό και βολ-πλανέ από το σημείο του πέναλτι γράφει το 0-1.

22′ Κόρνερ για τον Αστέρα.

18′ Κόρνερ για τον Αστέρα.

17′ Φάουλ σαν κοντινό κόρνερ για τον Αστέρα.

12′ Δυνατό σουτ του Μανιά σε κόρνερ ο Κυριακίδης.

11′ Κόρνερ για τον Αστέρα, χωρίς αποτέλεσμα η εκτέλεση του.

8′ Ο Αστέρας αρχίζει να μεταφέρει το σκηνικό προς τα καρέ του Κυριακίδη.

6′ Σέντρα του Τόνσο, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

3′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

2′ Φάουλ του Γιαννούλη στον Μάζουρεκ, λίγο πριν ο Αργεντινός μπει στην περιοχή του Αστέρα.

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Μάζουρεκ, Ρόσα, Ντίας, Μπεχαράνο, Τσοκάνης, Ρότσα, Χαντάκιας, Μαρινάκης, Μοράρ, Άργκους

Στον πάγκο για τους Αγρινιώτες: Κουσιάδης, Μύγας, Βακράκος, Νταλακούρας, Παρράς, Βασιλούδης, Μιχάι

Αστέρας: Αθανασιάδης, Τριανταφυλλόπουλος, Σελίν, Γιαννούλης, Κώτσιρας, Τόνσο, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Μανιάς, Τσιλιανίδης, Καλτσάς.

Στον πάγκο για την ομάδα της Τρίπολης: Τσιφτσής, Ντουντού, Ισνάλντο, Μπέρτος, Δουβίκας, Χριστόπουλος, Μπαστιάνος