Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (1-0) Πλατανιάς Χανίων

Ανώτεροι γηπεδούχοι στο μεγαλύτερο μέρος του α’ ημιχρόνου και κυρίως στο πρώτο μισό. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι έχασαν απίστευτη ευκαιρία (είναι τρομερό το ότι δεν μπήκε) στο 29′ για να ισοφαρίσουν. Τα σουτ ήταν 6(3)-2(2) στα πρώτα 45 λεπτά

45′ Κίτρινη για τον Πλατανιά, την είδε ο Αγγελόπουλος

43′ Σουτ του Κλέσιο εκτός περιοχής, δεν ανησύχησε ο Κλάγιτς.

31′ Τελική για τον Παναιτωλικό. Μακρινό σουτ του Κλέσιο, αρκετά μέτρα άουτ.

29′ Απίστευτη φάση για τον Πλατανιά! Γύρισμα του Ενσικουλού, ο Τσοκάνης στέλνει την μπάλα προς την εστία της ομάδας του, ο Νίλι που δεν έχει καλή ισορροπία πιάνει την κεφαλιά και διώχνει ο Κυριακίδης και στη συνέχεια ο Δημούτσος, ο οποίος είχε πιάτο την εστία δεν μπόρεσε να νικήσει τον Έλληνα πορτιέρε από την καρδιά της μικρής περιοχής

29′ Σόλο προσπάθεια του Κλέσιο, που ολοκλήρωσε τη φάση με αδύναμο σουτ εκτός περιοχής και ενώ είχε επιλογές.

22′ Απειλεί ο Παναιτωλικός. Σέντρα του Ντίας από τα δεξιά, διώχνει η άμυνα του Πλατανιά με τον Πλιάτσικα την ύστατη στιγμή

20′ Εκτέλεση φάουλ του Ντίας, πολύ κακή αντίδραση του Κλάγιτς που πήγε να διώξει με γροθιές -και ενώ η μπάλα έσκασε μπροστά του-, μπλόκαρε με τη δεύτερη.

15′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ύστερα από φάση διαρκείας, ο Ρόσα μέσα από τη μικρή περιοχή έπιασε δυνατό σουτ και η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία.

7′ Γκολ ο Παναιτωλικός, 1-0! Ο Ρόσα – μετά από συνεργασία με τον Ντίας- υποδέχθηκε την μπάλα στην αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής και με άπιαστο-φαλτσαριστό σουτ την έστειλε στο αριστερό παραθυράκι του Κλάγιτς. Πανέμορφο γκολ

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Ο Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μιχάι, Ροντρίγκες, Τσοκάνης Μπεχαράνο, Μάρκος Πάουλο, Ρόσα, Κλέσιο, Ντίας, Μπαρμπόσα.

Στον πάγκο για την ομάδα του Αγρινίου: Σταματόπουλος, Μάζουρεκ, Μύγας, Βασιλούδης, Χαντάκιας, Γιαννιώτης, Άργκους

Πλατανιάς (Γιάννης Χατζηνικολάου): Κλάγιτς, Πλιάτσικας, Ντικαμονά, Καρυπίδης, Κοροβέσης, Αγγελόπουλος, Μάλσα, Νίλι, Ενσικουλού, Δημούτσος, Στάθης.

Στον πάγκο για την ομάδα της Κρήτης: Κοκκαλάς, Πατράλης, Στόιτσεφ, Ντουαλά, Πετρόπουλος, Στάμου, Κασάλιτσα